top of page

Aktualnie nie posiadamy szczeniąt

Poznaj nasze aktualne mioty i najbliższe plany hodowlane tutaj:

IMG_8768.jpg

Odchów szczeniąt

Narodziny każdego miotu u nas to za każdym razem bardzo radosne i ekscytujące wydarzenie. Każde skojarzenie jest planowane z dużym wyprzedzeniem i często długo wyczekiwane.  

Rodzicami każdego miotu w hodowli Penkivil są psy rasowe, z udokumentowanym pochodzeniem, posiadający niezbędne kwalifikacje hodowlane zdobyte na wystawach psów oraz poprzez badania zdrowotne (HD, ED, pra-rcd-4, BAER). Decydujemy się na użycie w hodowli wyłącznie cieszących się dobrym zdrowiem i charakterem osobników. 

Jako hodowca, poświęcam mnóstwo czasu każdemu szczenięciu z osobna.  Odchów miotu to praca na dwa etaty, wliczając zmiany nocne i nadgodziny :) Zdrowie i prawidłowy rozwój oraz socjalizacja każdego szczeniaka jest przeze mnie monitorowana od urodzenia. Wszystko po to, aby dać maluchom doskonały start w życiu.​

Socjalizacja

Będąc hodowlą domową, mioty w Penkivil są zawsze odchowywane z matką w sercu naszego domu, mają dzięki temu ciągły kontakt z człowiekiem.  Szczenięta od urodzenia znają zapach ludzi, innych psów, odgłosy życia domowego. Od 3. tygodnia ich życia, bardzo dużo uwagi zaczynamy przykładać do ostrożnego wprowadzania nowych bodźców. Chcemy, aby nasze maluchy wyrosły na pewnych siebie i odważnych towarzyszy. Każdy miot szczeniąt ma do dyspozycji obszerny i bezpieczny kojec wewnętrzny i zewnętrzny do harców lub błogiego odpoczynku. Starsze szczenięta często zabieramy na krótkie wycieczki socjalizacyjne do ruchliwych części miasta, gabinetu weterynaryjnego, groomera i innych ciekawych miejsc, które mogą poznawać.

 

Naszym celem jest stworzenie jak najlepszych warunków do tego, aby wychować dobrze zsocjalizowanych i niekłopotliwych towarzyszy życia człowieka.

 

Priorytetem hodowli jest znalezienie kochających domów dla każdego malucha. Zawsze służymy radą i pomocą 24/7 wszystkim nowym właścicielom szczeniąt z naszej hodowli. Największą radość sprawi nam, jeżeli będziemy mogli utrzymywać z Państwem kontakt i obserwować rozwój psiaków. ​ Z każdym szczenięciem opuszczającym hodowlę przekazujemy dużą część naszego serca i spuścizny...

Photo 03-02-2020, 11 48 53.jpg

Szczenięta

setera angielskiego

Szczenięta opuszczają hodowlę po ukończeniu ok. 8. - 9. tygodnia życia z metryką Związku Kynologicznego w Polsce uprawniającą do wydania rodowodu FCI.

 

Jeżeli są Państwo świadomi potrzeb rasy i są zainteresowani szczenięciem setera angielskiego od nas - prosimy o bezpośredni kontakt telefoniczny. Z chęcią poznamy Państwa bliżej:)

bottom of page